Перевезення будівельних матеріалів.

   Якісне, правильне та безпечне транспортування будматеріалів – одне з найбільш необхідних умов виконання робіт на будівництві. Коштують такі послуги недешево та часто становлять 25% вартості в цілому виконаних робіт.

   Ті, хто хоч раз займався будівництвом чи ремонтом, знають, що деякі конструкції чи матеріали потрібно перевозити акуратно. Особливо це стосується залізобетонних конструкцій, піноблоків, цегли, дощок, труб, оздоблювальних матеріалів – шпалери, кахлі, шибки та вікна. Всі ці матеріали дуже ніжні та вимагають акуратного звернення.

Транспортування різних видів будматеріалів.

Будівельні вантажі можна розподілити за геометричними та фізичними характеристиками, умовно можна виділити такі види:

– Сипучі вантажі – це щебінь, різний пісок, будівельне сміття, різноманітний ґрунт.

– Порошкоподібні вантажі – це крейда, сухий цемент, вапно, гіпс.

– Тістоподібні вантажі у вигляді різних розчинів, цементу, вапняне тісто.

– Дрібні вантажі. До них відноситься транспортування цегли, каменю, блоків, асфальтна або тротуарна плитка, фарба, мішки з вантажем.

– Штучні вантажі, такі як вікна, двері, дверні коробки, плити, панелі із залізобетону.

– Великогабаритні вантажі – це конструкції із блоків (блок-кімнати), будівельні вагончики, контейнери, кабіни, блоки для ліфтових шахт тощо.

– Рідкі вантажі – гас, різний бензин, мастильні матеріали.

– Важкі вантажі. До них відносяться великі залізобетонні конструкції, автомобілі, обладнання для будівництва.

   Доставка таких вантажів потребує різного транспорту, щоб у процесі перевезення матеріал не постраждав.

   Що таке вертикальний транспорт? Це крани, призначені для завантаження будівельних матеріалів на заводах-постачальниках або розвантаження транспорту на місці будівництва.   Горизонтальний транспорт перевозить вантажі від місця купівлі чи отримання місце будівництва об’єкта. Такий транспорт буває об’єктний та зовнішній. Об’єктний – трактори, навантажувачі тощо, призначені для пересування вантажів у межах будівельного майданчика.

   Зовнішнім транспортом здійснюються перевезення від заводу або з об’єкта на об’єкт. У будівництві так само використовується безрейковий та рейковий транспорт, в основному – для великих промислових об’єктів. Найчастіше забудовники та продавці будматеріалів використовують автомобільний транспорт. Він практичніший, збиток майна та матеріалів – мінімальний. Сипучі, дрібноштучні, штучні, великогабаритні, а також делікатні вантажі перевозять за допомогою автомобільного транспорту. Це може бути як вантажний автомобіль, так і трактор. Рідкі та тістоподібні суміші на об’єкт будівництва, доставляється в цистернах оснащених будівельним міксером, щоб у процесі транспортування суміш не загуснула.

   Штучні будматеріали, такі як бетон, цегла, панелі, вікна – вимагають спеціальної упаковки, такої як гофрокартон, термозбіжна плівка для піноблоків, дерев’яні та металеві піддони для цегли, пакети та спеціальне кріплення – перевізна піраміда для транспортування вікон.