Які вантажі називають негабаритними та великоваговими?

Спочатку давайте визначимо, які вантажі можемо назвати негабаритними. Габаритними вважаються вантажі стандартної форми та ваги, а це означає, що великовагові вантажі або вантажі, що мають нестандартну форму, є негабаритними.

Існують певні стандарти. В Україні негабаритним вважається вантаж, якщо разом із транспортним засобом один із габаритів перевищує ширину 2,6 м, довжину 22 м, висоту від поверхні дороги 4 м, а також якщо вантаж виступає за межі транспортного засобу більш ніж на 2 м. Важковаговим вантаж вважається у разі, якщо його вага та вага транспортного засобу перевищує 38 т або перевищено навантаження на вісь (10 т для одиночної осі, 16 т – для здвоєної та 22 т для будованої осі).

Кожен негабаритний вантаж по-своєму унікальний  та вимагає для свого транспортування не лише спеціальної техніки і до дрібниць розробленого маршруту, а й отримання спеціальних дозволів, а іноді навіть спеціального супроводу перевезення. Тому транспортування негабаритних вантажів – послуга недешева, а її вартість залежить від того, який саме автотранспорт використовується для перевезення.

Законодавство вимагає, щоб під час транспортування великогабаритних вантажів дотримувалися такі правила:

– вантаж, що перевозиться, не повинен позначатися на керованості та стійкості транспортного засобу;

– своїми габаритами не повинен обмежувати огляд водію, закривати розпізнавальні знаки та освітлювальні прилади;

– вантаж не повинен заважати водієві адекватно реагувати на зміни ситуації на дорогах;

– не повинен створювати шум, піднімати пил та надавати забруднювальний ефект на навколишнє середовище;

– великогабаритний вантаж не повинен створювати загрозу життю та здоров’ю решти учасників дорожнього руху.