ВСТАНОВЛЕННЯ БЕТОННИХ КІЛЕЦЬ У ВИГРІБНІ ЯМИ
Найпростішими спорудами для утилізації каналізаційних стоків є вигрібні ями. Однак і серед них існують варіанти, що відрізняються один від одного з точки зору конструкції, принципу дії та ефективності. Правильно облаштована вигрібна яма з бетонних кілець без дна може стати дуже зручним пристосуванням, необхідність в очищенні якого виникатиме значно рідше, ніж при експлуатації звичайних накопичувальних ємностей.
Будівництво вигрібної ями з бетонних кілець вимагає залучення вантажопідйомної техніки, наприклад автокрана. Кільця можуть мати різний діаметр (до 2 метрів, але частіше використовуються моделі з діаметром в 1 метр), але вони в будь-якому випадку мають занадто велику вагу для того, щоб їх можна було встановити в котлован вручну.
Оренда спецтехніки вимагає додаткових витрат, проте використання готових блоків істотно скорочує час виконання робіт. Установку кілець, труби, що підводить, і покриття стінок резервуара герметизуючим складом можна виконати протягом одного робочого дня. Після цього важливо витримати термін затвердіння складів, що герметизують, перед тим як приступити до засипки. При будівництві моделі з дном (накопичувача) певний час може знадобитися для застигання та набору міцності залитої бетоном стяжки. Тільки після цього на неї можна встановлювати кільця.