ФБС – це фундаментні блоки стін. Інша їхня назва — блоки для будівництва стін у підвалах. Практичне призначення блоків ФБС для створення конструкцій споруд, що мають різне призначення та експлуатуватимуться при частих впливах температури повітря в температурних межах від -70°С до +50°С.

З чого починається робота? ФБС – це бетонні блоки, які можуть бути використані в будівництві фундаменту в різних кліматичних зонах і при будь-якому типі ґрунту. Зазвичай робота починається з відміру та розбивки осей передбачуваного фундаменту. Розбивка фундаменту починається з того, що осі переносять на підготовлену основу для будівництва фундаменту. Необхідно для цього: натягнути осьові точки по обновці; за допомогою схилів переносити точки перетину цих осей на дні траншеї або котловану.

Від точок, які в результаті вийшли відміряють розміри фундаменту за проектом і закріплюють їх за допомогою штирів з металу так, щоб шнур-причалка, який у цей час натягнутий між ними, був не ближчий, а далі на 2-3 мм до бічної межі стрічки фундаменту. Монтаж фундаментних блоків починається із укладання їх на основу. Найчастіше такою основою під фундамент може служити шар піску, що вирівнює, або ж, якщо передбачена проектом, то якась інша підкладка. Підошва основи (а зазвичай це ґрунт) у траншеї та котловані намагаються вирівняти відміткам, які визначені проектом. На піщаних ґрунтах блоки фундаменту необхідно укладати безпосередньо лише на основу, яка вирівняна. Якщо ж ґрунти інші, то укладають на зроблену піщану подушку за товщиною не менше 5 – 10 см. Під основною підошвою фундаменту не залишають насипний та розпушений ґрунт. Довжина і ширина основи з піску робиться на 200-300 мм більше, ніж розмір самого фундаменту, щоб надалі не було відвисання блоків з цієї піщаної подушки. Якщо ж будівництво фундаменту буде з підвалом і ведеться на сухих ґрунтах, то ФБС можна змонтувати безпосередньо на саму основу ґрунту, яка вирівнюється піском. Такий варіант конструкції застосовують також і при спорудженні фундаменту дачного будинку, який малозаглиблений навіть без використання елементів фундаменту у вигляді стрічки. Для того, щоб збільшити несучу здатність фундаменту, фундаментні блоки розміри яких визначаються залежності від заздалегідь прорахованої площі фундаменту, з урахуванням товщини стін і перекриттів, що зводяться, необхідно монтувати на фундаментні подушки ФО, які укладені попередньо. Основним призначенням ФО є розширення підошви фундаменту (так зване збільшення площі опори). Необхідно перед стропуванням ґрунтовно переконатись, що знаходиться кран від краю котловану на безпечній відстані та що всі його опори, такі як гусениці, аутригери та колеса, повинні бути розташовані за межами області призми передбачуваного обвалення. Не допускається встановлення фундаменту на основу, що у снігу чи у воді. Монтаж необхідно починати з установки в місцях, де стіни перетинаються і кутами маячних блоків. Після того, як маячні блоки укладені, на їх межі необхідно натягнути причалку і по ній вже розташувати всі проміжні.